Sağlık Sahtekarlığı ve Umut Tacirliği

Sağlık Sahtekarlığı ve Umut Tacirliği

Sağlık Sahtekarlığı ve Umut Tacirliği

Ben 246 kiloya kadar çıkmış

Hayatı boyu al ver al ver 743 kilo alıp vermiş

Ameliyatlar diyetler zayıflama merkezleri akupunktur hipnoz hepsini denemiş

En son 2015 yılında geçirdiğim operasyon ile 153 kilo vermiş bir kişiyim.

Hayatımda, en zor şekilde, yaşayarak öğrendim ki sizi zayıflatabilecek bir “SİHİRLİ DEĞNEK” yok.

Suslu isimlerle sunulan çaylar, içecekler, haplar, biberler, tozlar…. %99 u ya sahtekarlık ya da umut tacirliği.. Sitelerine baktığınız zaman bile baştan aşağı yalan dolan. Bugün meşhur bir  gazetede reklam vermiş bir ilana tıkladım bakalım bu sefer ne gibi bir yalan dolan diye. Sitede 3 satır ürün anlatılmış, arkasından onlarca kişinin sözde ürün hakkında tecrübe resim ve övgüleri var. Amaaa… sitenin en altına indiğinizde ne yazıyor biliyor musunuz? “Bu sitedeki kişiler ve yorumlar canlandırma amaçlı olarak kullanılmıştır” diyor. Vallahi de gözümle gördüm. Adamlar resmen biz sizi kandırıyoruz diyor alenen.

Yurtdışında yasaklanan bir çok kimyasal madde maalesef ülkemizde bu ürünler içerisinde bizlere sunuluyor.

Çok üzülerek görüyorum ki, kendi ailem, yakın çevrem -ki hepsi eğitimli bilgili görmüş geçirmiş insanlar – bile bunlara kanıyor, bunlardan medet umuyor.

YAPMAYIN… SAĞLIĞINIZLA OYNAMAYIN VE OYNATMAYIN

Diyet de değil, sağlıklı beslenme alışkanlıkları edinmek, hareket ve sporu arttırmak, psikolojik destek almak bu işin TEK ÇARESİ. Yoksa olmuyor… verseniz de alıyorsunuz.

Eğer çeşitli zayıflama yöntemlerini denemenize rağmen, vücut kitle indeksiniz 40 ın üzerine çıktıysa, ya da 35 civarı ve eşlik eden diyabet gibi rahatsızlıklarınız varsa, o zaman da bariatrik ameliyatları düşünmeniz gerekir. Ancak ameliyatın bile sihirli değnek olmadığını, sonrasında beslenme alışkanlıklarınızı ve kafa yapınızı düzeltmezseniz onun da uzun vadede işe yaramayacağını bilmeniz gerekir.

Eğer istediğiniz mucizeyse, ne güzel demiş yukardaki türkçesi bozuk reklam 🙂

Gidin photoşop! kursuna, fotografınızı güzellik kraliçesi kıvamına getiriverin  :))))

 

Sağlıkla iyilikle kalın, sevgiler