PAYLAŞALIM, HAFİFLEYELİM

PAYLAŞALIM, HAFİFLEYELİM

PAYLAŞALIM, HAFİFLEYELİM

Sevgili Arkadaşlar,

Ben 40’ lı yaşların başında, kilo problemi ile bir ömür uğraşmış, ancak artık bu problemi çözmekte sona çok yaklaştığını hisseden bir kişiyim. Şu ana kadar hayatım boyunca 700 kilodan fazla aldım verdim. En sonunda da kendimi 2015 yılının Ekim ayında 246 kilo olmuş olarak buldum.

Bu benim dönüm noktam oldu.

Ve başlangıçta zorlu, ancak keyifli ve uzun bir yolculuk olan zayıflama yolculuğuna çıktım. Bu yol kolay değil, ancak bunca senedir denediğim bütün zayıflama metotlarında, diyetlerde ve diğer zayıflama yöntemlerinde 50 kilo verdim, 60 kilo aldım; 20 verdim 30 aldım…Dile bile kolay degil, toplamı 700 kusur kilo ediyor ömür boyu alıp verdiğim kiloların…Ve gördüm ki kilo vermek ve verdiğiniz kiloyu korumak, gerçekten bir dost işi; ekip işi. Ekip derken, en başta; sizin gibi aynı hedefi paylaşan – yani kilo vermeye çalışan kişileri kast ediyorum.

2015 Ekimde bütün bu tecrübelerimin de birikimi ile, “Duodenal Switch” olarak bilinen bir obezite ameliyatı geçirdim, ve düzenli olarak kilo veriyorum. Ameliyatımı olalı geçen 2 yıldan biraz uzun süre icerisinde 154 kilo verdim. İçimden 2 insan cıktı diyebilirim.

Gönül rahatlığı ile belirtmem gerekir ki; bu ameliyat ve sonrası dahi müthiş bir ekip işi. İş ameliyat olmakla bitmiyor. Ameliyattan sonra, diyetisyeninizle, psikologunuzla, doktorlarınızla, ve hatta bu ekibin duzenlediği hasta destek grupları ile iletişim içinde olmalı ve kendinizi konunun içinde tutmalısınız. Sizinle aynı yoldan geçmiş olan kişilerin tecrübelerin paylaşmak çok büyük bir destek ve moral.

Yaşadığım tecrübeleri, yılların birikimini sizlerle paylasarak, size kilo verme yolculuğunuzda rehberlik edebilmek, arkadaşlık edebilmek ve destek olmak hedefim. Kilo vermek kesinlikle tek kişi işi değil. Desteksiz olmaz.

Bloğumla amacım gerçekten kilo vermeye çalışan, veya fazla kilosu olan kişilere ışık tutmak, tecrübelerimi paylaşmak. Ufacık olsun bir yardımım veya faydam olursa ne mutlu bana.

Bana e-mail ile, sitedeki form ile, tonton ofise uğrayarak (önceden arayın ki burada olayım) her türlü istediğiniz zaman ulaşabilirsiniz.

Hatta sizler de katkıda bulunsanız, kendi kilo verme süreçlerinizle ilgili yorumlarınızı fikirlerinizi paylaşsanız, paylaşarak çoğalsak ne kadar güzel olur.

GELİN BİRLİK OLALIM, KİLOLARDAN HEP BİRLİKTE EL ELE KURTULALIM.

Sevgilerle…