“MÜSTEHCEN” bir yazı :)

“MÜSTEHCEN” bir yazı :)

Merhaba.. Ben Pınar Akgün

Önce bir ön bilgi…45 yaşında, bütün hayatı morbid obezite ile boğuşmakla geçmiş, 42 yaşında tartıda 246 kiloyu görmüş bir kişiyim. 3 yılda 156 kilo verdim. 

Morbid obez, bel çevresi çok geniş, sarkma yaşıyan kişilerin;

Bel fıtığı, disk kayması, omurilik problemi olanların

Yatalak hastası olan kişilerin en büyük problemlerinden birisi eğilmek. Dolayısı ile tuvalete gidince temizliğini yapmak bu kişiler için azap olabiliyor. Ya suyla temizlenmeye çalışıyor ya da birilerinden yardım istemek durumunda kalıyorlar.

Bu durumlarda kullanılmak üzere avrupa amerika kanada ve dünyanın bir çok ilkesinde senelerdir kullanılan çok basit bir alet var. Freedom wand, bottom buddy comfort wipe gibi çesitli markaları olan bu alet 40-45 cm uzunluğu ile, ucuna tuvalet kağıdını takıp eğilmeden, başkalarına muhtaç olmadan temizlenmeyi sağlıyor.

Bu aletin üreticisini bulup “Tonton Sil” markası ile urettirdik. Ihtiyaç sahiplerine dağıtıp test ettirdik. 
Kullanan ihtiyaç sahiplerinin yere göre sığdıramadığı, bize teşekkür ve dualar dolu mesajlar yolladığı bir deneme süreci oldu.

Türkiyeye getirdik. Profesyonel tanıtım videoları çekildi, tanıtımlar hazırlandi. 

ONDAN SONRASI KOMEDİ...

Galeride de göreceğiniz gibi, yurtdışında bir çok sitede, bir çok medikal ürün firmasında satılan ürün, bizde MÜSTEHCEN bulundu.

Sahibinden.com , Gittigidiyor ve benzeri online platformlar yayına almadı veya yayından kaldırdı

Facebook ve diğer bilinen sosyal platformlar “yayın ilkelerine aykırı müstehcen ürün” diyerek satışına izin vermedi.

Görsel medyada kanallarda görev alan bazı arkadaşlarımdan yardım rica ettim tv de duyurmak için; müstehcen ürün – izin vermezler yayınlamamıza dediler. 

Anlayamadım gerçekten… Orkid, tuvalet kağıdı müstehcen ürün değil de…

En temel ihtiyaç olan kişisel temizliğe yardımcı bu kadar temel bir alet mi müstehcen? Bu nasıl bir zihniyet? Ben anlayamıyorum.

Anlayanınız varsa lütfen bana da anlatsın…

Saygılarımla

Pınar Akgün